دانلود پایان نامه ارشد – روشهای درمانی سرطان کلیه

روشهای درمانی سرطان کلیه

درمان تومورهای کلیوی توسط جراحی همراه شیمی­درمانی، هورمون درمانی و اشعه درمانی انجام می­شود همچنین داروهای مورد استفاده در سرطان سلول­های کلیه مثل sorafenib که ریز مولکولی است مهار کنندۀ تیروزین کیناز است و در سرطان­های پیشرفتۀ کلیه (Renal cell carcinoma) از آن استفاده می شود. یکی از کینازهایی که سورافنیب مهار می­کند در انتقال پیام­های VEGF نقش دارد، در نتیجۀ آن ایجاد یک رگ خونی جدید متوقف می­شود. هم چنین سورافنیب از فعالیت آنزیمی که در رشد و تقسیم سلول نقش دارد ممانعت می­کند. و همچون پازوپانیب برای سرطان پیشرفتۀ کلیه از نوع  RCC)) و دارویی ریز مولکول و مهار کنندۀ تیروزین کینازهای متعددی از جمله گیرندۀ VEGF،c-KIT  و گیرندۀ فاکتورهای رشد می­باشد (مارچ و همکاران[۱]، ۲۰۱۴).

۲-۲-۵- استفاده از گیاهان دارویی در درمان سرطان کلیه

۲-۲-۵-۱- ارتباط میوه وسبزی با سرطان کلیه

نتایج مطالعات مختلف اپیدمیولوژیکی در مورد رابطه بین مصرف میوه و سبزی و خطر ابتلا به معمول­ترین نوع سرطان کلیه یعنی کارسینومای سلول کلیوی (Renal cell carcinoma) بیان می­دارد. در مطالعه بزرگ کوهورت زنان سوئدی (Swedish mammography cohort)، اطلاعات تغذیه­ای ۶۱۰۰۰ خانم سوئدی ۴۰ تا ۷۶ ساله از طریق پرسشنامه بسامد خوراک گردآوری شد. سپس این افراد به مدت ۱۳ سال مورد پیگیری قرار داده شدند. ۱۲۲ نفر از این زنان در طی این مدت به کارسینومای سلول کلیوی مبتلا شدند. آنالیز رگراسیون کوکس (Cox Regression) در این مطالعه به کار گرفته شد تا خطر نسبی ابتلا به کارسینومای سلول کلیوی را با ۹۵% فاصله اطمینان تعیین کند. نتایج این مطالعه نشان داد خطر ابتلا به سرطان کلیه در خانم­هایی که ۵ بار یا بیشتر میوه و سبزی (با هم) در روز مصرف می­کردند، نسبت به خانم هایی که کمتر از یکبار در روز میوه و سبزی مصرف می­کردند ۴۱% کمتر است. هنگامی که مصرف میوه و سبزی به طور جداگانه بررسی شد، افرادی که بیش از ۷۵ بار در ماه، میوه یا سبزی مصرف می­کردند، به ترتیب خطر نسبی  کمتر داشتند. در بین میوه های مختلف، بیشترین نقش محافظتی در موز پیدا شد. در بین سبزی­های مختلف، بیشترین نقش پیشگیری کننده در سبزی­های ریشه­ای مشاهده شد. همچنین خطر ابتلا به کارسینومای سلول کلیوی با افزایش مصرف کلم سفید کاهش یافت. به علاوه، مصرف روزانه یک بار یا بیشتر سبزی سالادی تا ۴۰% شانس ابتلا به سرطان را کاهش داد (در مقایسه با افرادی که این سبزی ها را مصرف نمی­کردند). به طور خلاصه، نتایج این مطالعه نشان می­دهد که مصرف بالای میوه و سبزی، خطر ابتلا به کارسینومای سلول کلیوی را کاهش می­دهد (رشیدخانی و ولک[۲]،۱۳۸۶).

[۱] . Marech, et al

[۲] . Rashid khani & Valek

دانلود متن کامل پایان نامه :

سایت پتروس کاملترین بانک دانلود پایان نامه ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با هزاران فایل پایان نامه و پروپوزال آماده دانشجویی با فرمت word و پسوند doc قابل ویرایش کارشناسی ارشد با امکان دانلود رایگان پروپوزالها و پایان نامه ها امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. سایت پتروس یکی از  کاملترین و بزرگ ترین سایت های فروش پایان نامه آماده می باشد شما در سایت پتروس امکان دانلود پروژه دانشجویی ، دانلود پروپزال و همچنین دانلود پایان نامه را خواهید داشت. در صورتی که به دنبال پایان نامه و پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :
[do_widget id=search-3]