بررسی عوامل موثر بر ترجیح مشتریان در انتخاب یک بانک -فروش فایل

بررسی تاریخ دوره هخامنشیان و مطالعه لوح های گلی، حاکی از آن می باشد که صرافی و بانکی در زمان داریوش­کبیر رواج داشته است و فعالیت صراف­ها و موسسات اعتباری در زمان اشکانیان بالاخص در دوره ساسانیان نیز متداول بوده است. در دوره پس از قبول اسلام توسط ایرانیان به علت موانع مذهبی و حرام بودن دریافت بهره، فقط عده­ای از صرافان که از رباخواری با وجود معتقدات مذهبی ابا نداشتند، به فعالیت های بانکی ادامه دادند، از اوایل قرن نوزدهم میلادی موسسات صرافی بزرگ با برقرار کردن رابطه با بانک­های خارجی و ایجاد نمایندگی در مراکز مهم بازرگانی دایره عملیات خود را از مبادله پول های فلزی مختلف و قرضه با نرخ های گزاف به تنزیل بروات تجاری و تصویه مناسبات بازرگانی در داخل و خارج کشور توسعه دادند. فعالیت این صراف­ها تا دوره بانکداری جدید و استقرار بانک­های خارجی در ایران ادامه پیدا کرده است.(زندی،۱۳۹۱ ، ۴۹)

 

دانلود پایان نامه ارشد (متن کامل) :

بررسی عوامل موثر بر ترجیح مشتریان در انتخاب یک بانک( مورد مطالعه بانک مهر اقتصاد)

لینک در سایت ایران داک (گنج)

۲-۲-۲۵- تشکیل بانک مرکزی

در پی گذشت زمان و رشد بی رویه بانک­های ناشر اسکناس و عدم نظارت قانونی دولت بر عملیات بانکی موجب گردید تا بانک­ها از موازین لازم برای ایجاد تسهیلات اعتباری و پرداخت وام تجاوز کرده و حتی حمایت مالی شرکت­های سهامی را بدون محدودیت و بی توجه به عواقب آن در سیستم بانکی پذیرا شوند. تندروی در اعطاء اعتبارات و زیاده روی در پرداخت وام سرانجام موجب توقف ورشکستگی بانک­ها یکی پس از دیگری گردید بطوری که دخالت و نظارت دولت را مستقیم یا غیر مستقیم در کار بانکداری الزاما عملی گردانید.

نیاز جوامع به برپایی بانک­های تخصصی که معلول رشد صنعت و پیشرفت اقتصاد کشورها بود سبب شد که در راستای نظارت دولت بر عملیات بانکی، انتشار اسکناس را هم به طور انحصاری با تاسیس (بانک ناشر اسکناس، بانک مرکزی ) بر عهده بگیرد و نظارت مستقیمی هم از طرف قانون­گذار بر بانک­های ناشر اسکناس اعمال گردد.با این روش قانونی تعدد بانک­های ناشر اسکناس سیر وحدت را طی کرد.

بعد از جنگ جهانی اول بحران­های پولی در کشورهای مختلف موجب اعتقاد بیشتر به لزوم حفظ ارزش پول از راه نظارت در نشر اسکناس شد.از اوایل قرن بیستم پس از کنفرانس بین المللی بروکسل و قبول توصیه آن بیشتر کشورها پذیرفتند که وجود بانک ناشر اسکناس در هر کشوری می­تواند از بروز بحران های پولی جلوگیری کرده و نقش اساسی را در رشد یا توسعه اقتصادی کشور ایفا نماید.( مغازه ای ، ۱۳۸۷،۴۴ )

۲-۲-۲۶- تاسیس بانک های خصوصی

با وجود عدم منع قانونی تاسیس بانک در ایران تا بعد از جنگ بین المللی دوم، بانک­های خصوصی با سرمایه ایرانی در این کشور تاسیس نشد. با تصویب اولین طرح برنامه عمران کشور در سال ۱۳۲۷ احتیاج بیشتر به وجود موسسات اعتباری در سراسر کشور حس می­گردید. در این زمان دولت به منظور کمک مالی به بنگاه­های تولیدی خصوصی پیشقدم شد و در تیرماه ۱۳۲۸ اقدام به تاسیس بانک برنامه نمود. بانک بازرگانی ایران به عنوان اولین بانک خصوصی ایران با استفاده از مقررات قانون تجارت و به صورت سهامی در بهمن ماه ۱۳۲۸ تاسیس شد و اسفند همان سال شروع به فعالیت بانکی نمود.(عابدینی، ۱۳۸۶، ۲۰)

۲-۲-۲۷- معرفی سازمان مورد مطالعه:

موسسه مالی و اعتباری مهر (موسسه قرض الحسنه بسیجیان سابق) با ایجاد زمینه های مساعد جهت رشد اقتصادی جامعه و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی آحاد ملت به ویژه بسیجیان و رفع نیاز این عزیزان در تاریخ ۲۳/۹/۱۳۷۲ با سرمایه ای به ارزش ۱۰ میلیون ریال آغاز به کار کرد و از شروع فعالیت با توجه به نیاز مبرم کشور به تحول در زمینه سیستم بانکداری سنتی، ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی را سرلوحه فعالیت بانکی و پولی خود قرار داده است. موسسه مالی و اعتباری مهر اولین موسسه مالی و پولی در کشور در زمینه ارایه سرویس‌های بانکداری مدرن، چون اینترنت بانک، موبایل بانک، ای تی ام(دستگاه خودپرداز)، تلفن بانک، خدمات POS، کارت هوشمند و ارایه سیستم‌های روی خط بانکی و پولی می‌باشد.

موسسه مالی و اعتباری مهر با عنایت به مسوولیت اجتماعی خود و حضور موثر در عرصه‌های اقتصادی (پولی و بانکی) ضمن توسعه شعب خود در اقصی نقاط کشور (قریب به ۷۰۰ شعبه) خدمات گوناگونی در حمایت از پروژه‌های مولد و اشتغال‌زا، ازدواج، درمان، تحصیل و … ارایه نموده و همچنین در توسعه خدمات الکترونیک گام‌های اساسی برداشته است. همچنین خدمات دیگری شامل افتتاح انواع سپرده‌های سرمایه‌گذاری و سود مناسب، اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعتی و تولیدی، مسکن، خرید خودرو و لوازم خانگی و خدمات اعتباری به مشتریان خود ارایه می‌نماید. موسسه مالی و اعتباری مهر در راستای توسعه IT اقداماتی از قبیل راه‌اندازی سایت مرکزی، ایجاد بستر تکنولوژی اطلاعات برای ۷۰۰ شعبه تحت پوشش، ایجاد CORE BANKING با ظرفیت بالا و ایمن، راه‌اندازی سایت اطلاع رسانی و تجهیز ۲۱۶ شعبه به دستگاه خودپرداز  را انجام داده است. سیستم جامع اتوماسیون بانکی موسسه در حال حاضر بزرگترین شعبه اتوماسیون در بین بانک‌های خصوصی محسوب شده و قابلیت‌های فراوانی از قبیل: اینترنت بانک، موبایل بانک، پیامک بانک، تلفن بانک، ایمیل بانک و پایانه‌های فروش را دارا می‌باشد.

از دیگر قابلیت‌های موسسه رویکرد بانکداری اسلامی است و تمامی معاملات بانکی موسسه به منظور تطابق با قوانین شرع مقدس اسلام مورد نظارت بوده و تاییدیه‌های شرعی مربوطه به صورت دوره‌ای اخذ می‌گردد.

سایت پتروس کاملترین بانک دانلود پایان نامه ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با هزاران فایل پایان نامه و پروپوزال آماده دانشجویی با فرمت word و پسوند doc قابل ویرایش کارشناسی ارشد با امکان دانلود رایگان پروپوزالها و پایان نامه ها امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. سایت پتروس یکی از  کاملترین و بزرگ ترین سایت های فروش پایان نامه آماده می باشد شما در سایت پتروس امکان دانلود پروژه دانشجویی ، دانلود پروپزال و همچنین دانلود پایان نامه را خواهید داشت. در صورتی که به دنبال پایان نامه و پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :