دانلود پایان نامه ارشد ارتقاء حقوق زن در ایران

از دیدگاه قرآن کریم، خانواده یک ضرورت اجتماعی، روانی، غریزی، اقتصادی، اخلاقی، عاطفی و تربیتی است و بر اصول مساوات، آرامش، مودت، مهربانی، خوش رفتاری و عدالت استوار است. «از نشانه های او این است که از خود شما جفت هایی برای شما آفرید تا نزد ایشان آرامش یابید و میان شما دوستی و مهربانی برقرار ساخت».[۱]

خرید و دانلود متن کامل با فرمت ورد (docx)  :  پایان نامه ارتقاء حقوق زن در قوانین جمهوری اسلامی ایران

قرآن کریم نه تنها این تعبیر کامل و شایسته را در مورد خانواده به کار می برد، بلکه در آیات متعدد، متذکر می شود که در این پیمان و اتحاد مقدس، زن و مرد هر یک نسبت به همدیگر حق و حقوقی دارند و ممکن نیست کسی را پیدا کنیم که حقی در موردی داشته باشد، بدون اینکه وظیفه ای بر دوش او قرار گیرد. قانون مدنی کشورمان نیز حقوق و تکالیفی برای زوجین تعیین کرده و ضمانت هایی اجرایی نیز برای آنها در نظر گرفته است. اما باید توجه داشت که قانون به تنهایی نمی تواند آرامش و سعادت خانواده را تأمین کند. آنچه در خوشبختی خانواده بیش از قانون موثر می باشد و قرآن مکرر یادآور شده، رعایت اخلاق اسلامی است. زن و شوهر باید با صفا و صمیمیت و وفاداری با هم زندگی کنند و از کمک به یکدیگر و اشتراک مساعی دریغ نورزند و فداکاری و گذشت داشته باشند تا کانون خانواده را گرم نگه دارند و حریم و حقوق یکدیگر را با بدخلقی و ناسازگاری پایمال نکنند.

همچنین زن و مرد باید علاوه بر نسبت زوجین، در حکم دو رفیق دلسوز باشند و از انجام تکالیف خود استقبال کنند و بدانند کار آنها بدون اجر و مزد باقی نخواهد ماند؛ همچنان که پیامبر گرامی درباره زن فرموده اند: جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است. در رابطه مردان نیز فرموده اند: خدمت کردن به خانواده، کفاره گناهان کبیره است و آتش غضب خداوند را خاموش می کند.

سایت پتروس کاملترین بانک دانلود پایان نامه ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با هزاران فایل پایان نامه و پروپوزال آماده دانشجویی با فرمت word و پسوند doc قابل ویرایش کارشناسی ارشد با امکان دانلود رایگان پروپوزالها و پایان نامه ها امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. سایت پتروس یکی از  کاملترین و بزرگ ترین سایت های فروش پایان نامه آماده می باشد شما در سایت پتروس امکان دانلود پروژه دانشجویی ، دانلود پروپزال و همچنین دانلود پایان نامه را خواهید داشت. در صورتی که به دنبال پایان نامه و پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :
[do_widget id=search-3]