مبتنی بر خلق وخو، این بعد را یکی از ابعاد اساسی شخصیت دانسته اند. در باب بعد وظیفه شناسی، اتفاق نظر کمتری وجود داشته است و با اصطلاحات متنوع تری نیز به آن اشاره شده است اما در کل مضمون زیر بنایی آن را می توان کنترل یا تعدیل تکانه دانست.

دو بعد دیگر یعنی گشودگی و توافق از سوی نظریه پردازان خلق وخو مانند آیزنک، عمدتاً مورد کم-توجهی قرار گرفته اند اما به هر حال در یک طبقه بندی جامع، حتی در وسیع ترین سطح نیز جایی برای وجوه بین شخصی و اجتماعی شخصیت، جهت گیری احساسی نسبت به مردم، نوع دوستی، سبک های عشق ورزی و صمیمیت جویی در برابر خصومت ورزی، خودشیفتگی، بی رحمی و … قائل شد. تمام این موارد تحت حیطه ای متناظر با توافق (یا با عناوینی دیگر مانند عشق، گرمی و …) جای می گیرند. در باب عامل گشودگی نیز بحث های بسیاری مطرح شده است اما مفاهیمی مانند خلاقیت، اصالت، پیچیدگی شناختی و ذهنی، استعداد خیال پردازی، میل به دانش، خودآگاهی، خودمختاری، و … را نمی توان تحت چهار بعد پیشین جای داد.

سایت پتروس کاملترین بانک دانلود پایان نامه ، پروپوزال ، پروژه دانشجویی و گزارش سمینار با هزاران فایل پایان نامه و پروپوزال آماده دانشجویی با فرمت word و پسوند doc قابل ویرایش کارشناسی ارشد با امکان دانلود رایگان پروپوزالها و پایان نامه ها امکان خرید پایان نامه را برای دانشجویان و محققان محترم برای استفاده در تحقیقات فراهم نموده است. سایت پتروس یکی از  کاملترین و بزرگ ترین سایت های فروش پایان نامه آماده می باشد شما در سایت پتروس امکان دانلود پروژه دانشجویی ، دانلود پروپزال و همچنین دانلود پایان نامه را خواهید داشت. در صورتی که به دنبال پایان نامه و پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :